Jak si vybrat dokonalý letní mládežnický fotbalový turnaj pro Tvé mužstvo? Zabav se v Maďarsku.

Jako trenér mládežnického fotbalového mužstva určitě víš, že fotbal v jakékoliv formě je prospěšný pro vývoj osobnosti a pohybových schopností dětí.  A hlavně poskytuje dětem spoustu zážitků a zábavy. Abychom Ti ulehčili výběr (a i účast), poskytneme Ti pár informací a užitečných rad. 

Jak si vybrat nezapomenutelný letní turnaj? 

  • Ušetři si čas tím, že si vybereš lehko dostupné město, jako je Budapešť nebo město našeho festivalu, Pécs. 

První faktor, který si musíš při plánování promyslet, je místo turnaje. Vyber si lehko dostupnou zemi nebo město, neboť cestování se skupinou nezletilých a s jejich nadšenými rodiči může být stresující a komplikované. 

Dostat se do Budapešti je velmi jednoduché. Letadlem je dostupný z mnoha míst světa. S nedalekými městy je spojený i vlakovou dopravou. Skupiny přichází většinou na jedno ze 3 nejbližších letišť (Budapest Airport, Bratislava Airport a Vienna Airport) nebo na železniční stanici Pécs. Naši dobrovolníci Tě budou očekávat na letišti nebo Ti pomohou dostavit se k autobusu ze železniční stanice do města Pécs. V městě Pécs ušetříš nejen čas, ale v případě, že budeš cestovat městskou hromadnou dopravou, tak i peníze. S ID kartou, kterou obdržíš na festivale, můžeš cestovat městskými autobusy úplně zadarmo. Abychom Ti ulehčili dopravu k jednotlivým fotbalovým hřištím, budou během turnaje v provozu i festivalové autobusy. 

  • Vyber si nejvhodnější typ ubytování – a nezapomeň, turnaj je i o zábavě a dobrodružství! 

Letní mládežnický fotbalový turnaj nenabízí atmosféru domácího pohodlí, na které je člověk zvyklý. Zeptej se svého mužstva, zda chtějí prožít léto plné zážitků (například spát ve spacáku na zemi)? Nebo uvítájí spíše větší komfort, jako je pokoj s televizí nebo 24 hodinovou recepci? Nezapomeň, mladí hráči očekávají od letních turnajů nejen sport, ale i zábavu. 

Náklady jsou důležité, ale zkus splnit i jejich sny! Víme, že pro volný výběr Ti musíme zabezpečit širokou škálu možností ubytování. Právě proto Ti nabízí Youth Football Festival 5 různých kategorií ubytování. Můžeš si vybrat z následujících nabídek: školní učebna se základní výbavou, nové školní hostely, nové hostely, vysokoškolské koleje, 3* hotely. 

  • Vyber si turnaj podle věkové kategorie nebo podle délky hry! 

Účast na turnajích je užitečná i ze sociálního hlediska. Na základě společné hry a pozorování té stejné věkové skupiny se děti učí navzájem. Děti ani nemusí být v přímém kontaktu a naučí se navazovat vztahy, učí se i z pozorování svých vrstevníků nebo jiných věkových skupin. Účast na hrách pomáhá dětem ve zdravé soutěživosti a i ve snaze ukázat svoji lepší stránku. INTERSPORT Youth Football Festival nabízí následující věkové kategorie ze kterých si můžeš vybrat: U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16 a U17. Každé mužstvo se zaručeně zůčastní 5-ti zápasů. Úspěšná mužstva čeká potom i více zápasů. Tvoji hráči si změří síly s mužstvy z minimálně 3 různých států. Mezinárodní atmosféra turnaje je zabezpečená – dokonce i rozhodčí jsou z různých zemí světa. Naše hřiště jsou vysoce kvalitní – 12 hřišť s přírodním travnatým povrchem a 2 hřiště s umělou trávou. 

 

  • Dodržování bezpečnostních pravidel a zdravotních předpisů je naší prioritou- přesvědč se o tom sám! 

Průběh mládežnických sportovních festivalů není zcela bez rizika, protože hráči se při hře mohou zranit. Jako v každé sportovní disciplíně, tak i ve fotbale může dojít k úrazu. Před registrací si proto zjisti, jakým způsobem se snaží organizátoři předejít ohrožením, např. zabezpečení pravidelné údržby hřiště, adekvátní vybavení, poskytnutí první pomoci, havarijní plán, atd.  

I trenér může přispět k bezpečné účasti hráčů. Nauč své hráče základní pravidla hry a ubezpeč se, že jsou v adekvátním fyzickém i mentálním stavu. Podle našich pravidel trenér musí zaručit, aby každý hráč (na hřišti, i na lavičce) měl platné pojištění. 

V městě Pécs se může každý cítit úplně v bezpečí, neboť areál festivalu je přísně hlídaný. V případě jakýchkoliv zranění je k dispozici zdravotnická služba nebo sanitka; při vážnějších zranění poskytnou pomoc zdravotní pracovníci městské nemocnice. 

  • Také Ti nabízíme kulturní zážitky na celý život! 

Jednou z nejsilnějších stránek našeho turnaje je mezinárodní charakter. Mužstva si změří síly s hráči z východoevropských zemí, jako je Chorvatsko, Rusko, Česko a Polsko. Tím zabezpečíme účastníkům, aby se seznámili s jinými státy a kulturami. 

Je všeobecně známé, že sport pomáhá ve zdravém vývoji sebevědomí, poskytne mnoho zážitků a možnosti dosáhnout úspěchu. Hráči mají možnost ukázat své schopnosti a přitom se dobře zabavit. Abychom jim zabezpečili ještě větší radost, organizujeme i různé teambuildingy. 

Týdenní turnaj je nejen tréninkový tábor, ale i výlet. 

Maďarsko je díky krásné přírodě, historickým památkám a své kultuře jedním z nejkrásnějších míst v Evropě. Místem konání je město Pécs nacházející se v krásném regionu Maďarska – v jihozápadní části země. Právě proto se odehrávají programy nejen v areálech festivalu, ale i mimo něj. Účastníci mají možnost navštívit největší a nejmodernější koupaliště – Virágfürdő. Nedaleko se nachází i  „maďarské moře“ – Balaton, největší jezero ve střední Evropě. 

Není pochyb, že kontinentální klima zabezpečí perfektní atmosféru pro zábavu. Průměrné teploty v létě se pohybují okolo 25-30 stupňů, což je příjemnější než tropy ve středomořských zemích. 

Samozřejmě, že se trenér potřebuje soustředit vždy na další zápas, ale nezapomeň na děti, které jsou hravé, zvědavé a chtějí poznat svět okolo sebe. Dopřej jim zábavu! 

 

Zaujal Tě náš letní mládežnický fotbalový turnaj? 

Navštiv naši webovou stránku a podívej se na fotky a videa z minulých turnajů, které Ti představí pravou atmosféru turnaje. Našich turnajů se účastní čím dál více skupin v rámci letních táborů- fakt, že si vybrali právě ten náš, je pro nás velkým potěšením a pozitivním ohodnocením. 

Chtěl by ses dozvědět více o našich pravidlech nebo termínech registrace? 

Zaregistruj se nebo nás kontaktuj na e-mailové adrese info@youthfootballfestival.org a my ti rádi pomůžeme!